Domů / Káva, čaj a kakao

Kaldi Premium Gourmet Roasted Beans Coffee 1000g

Kód: C0302 Produktové číslo: 7899731200017
Exkluzivní farmářská zrnková káva pro gurmány. Nejlepší káva Parany a 5. nejlepší káva Brazílii v roce 2021. 86 bodů SCA. Zrna jsou vybírána pomocí infračerveného elektronického systému, kde jsou jedno po druhém pečlivě analyzována.
Výrobce: Kaldi
Dostupnost: SKLADEM
Kaldi Premium Gourmet Roasted Beans Coffee 1000g
Legenda nalezená v rukopisech z roku 575 n. l. vypráví, že etiopský pastevec koz jménem Kaldi byl ohromen, když viděl energizující účinek, který listy a plody keře běžného v této oblasti měly na jeho stádo. Po jídle se zvířata obratně vyšplhala na hory a projevila velkou vytrvalost. Kaldi chtěl také ochutnat jeho ovoce a potvrdil zázraky této rostliny.
Toto je jeden z prvních příběhů o historii kávy, která je dnes jedním z nejvíce konzumovaných nápojů na světě. Kaldi Café Gourmet se zrodilo s duchem této legendy a stará se o každý detail, od výsadby po sklizeň, od pečlivého výběru zrn potřebných k pražení až po získání jedinečné, exkluzivní kávy.

KALDI je káva s kyselinkou připomínající citrusové plody, vlastnosti velmi vyhledávané těmi nejlepšími znalci kávy. Zrna jsou vybírána pomocí infračerveného elektronického systému, kde jsou jedno po druhém pečlivě analyzována. Používají se pouze zrna ze zralého ovoce, vyřazují se všechna zelená, shnilá, připálená a fermentovaná zrna, tedy zrna, která u běžných káv způsobují hořkou chuť a znatelné zkreslení chuti. Další péčí je provoz pražíren pouze s 15 kg najednou, pro získání maximální kvality této pravé speciální kávy.

Vyrobeno v Brazílii
Farma: Harmonia
Oblast: Severní Pioneiro do Parana - Brazílie
Druh: 100% Arabica - velká pražená zrna typu 2, síta 18 a 19 - nulové vady
Úroveň pražení: 1 - středně světlá
Senzorický popis: Tóny karamelu a čokolády s jemnou citrusovou kyselinkou připomínající pomeranč, sametové tělo

Čistá hmotnost: 1000g

CERTIFIKÁTY:
• BSCA - speciální kávy
• Certifikát UTZ
• Rainforest
• ABIC Gourmet SUSTENTÁVEL
• Starbucks
Specifikace
Váha 1.04 kg